Úvodní stránka » O nás

Jsme běžní občané, obyvatelé historického centra souměstí Brandýs nad Labem – Stará Boleslav. Většina z nás jsou starousedlíci žijící v městské památkové zóně Brandýsa nad Labem. Spojili jsme se k aktivismu za záchranu části městské památkové zóny, která byla historicky samostatnou osadou s názvem Nižší Hrádek.

V listopadu r. 2010 jsme se zcela náhodně dozvěděli z úřední desky  MÚ o žádosti developera CZ Stavební Holding, a.s., o vydání územního rozhodnutí o umístění stavby čtyřpodlažního a třípodlažního bytového domu o celkovém počtu 60 bytů a 55 podzemních garáží na pozemku v městské památkové zóně, v jehož těsné blízkosti se nacházejí mimořádně hodnotné objekty a kulturní památky. S tímto hmotově předimenzovaným záměrem výstavby nesouhlasíme. Více info viz zde:


Představujeme zástupce

Tomáš Tahavský

- narozen 1970 v Brandýse nad Labem – St. Boleslavi, ženatý, s rodinou žije v Brandýse n. L. Vedoucí sociální firmy, která vytváří pracovní příležitosti a zaměstnává lidi se zdravotním postižením, kteří nemají to štěstí, jako většina z nás zdravých (více zde). Člen správní rady Fokusu Praha. Není a nikdy nebyl členem žádné politické strany ani politického uskupení.

Stanislava Fišerová

- manažerka nadnárodní společnosti, brandýská rodačka, vdaná.

Zdeněk Bohuslavický

- narozen 1950, brandýský rodák, 2 děti, dříve pracoval jako průvodčí lůžkových vozů v JLV a.s. V současné době v důchodu. S manželkou jsou spolumajiteli nemovitosti sousedící s předmětným pozemkem.

Pro rychlý kontakt prosím zvolte formulář zde.

Datum poslední aktualizace: 30. 1. 2016

Úvodní foto: Pohled na kostelík sv. Vavřince z ul. Na Nižším hrádku (Brandýs n. L.), v pozadí kostel Obrácení sv. Pavla; oba kostely jsou nemovitými kulturními památkami.